Školení instruktorů a vedoucích mládeže

14.10.2019 21:31

Ve dnech 12-13.10.2019 proběhlo školení instruktorů a vedoucích mládeže v Ústřední hasičské škole v Janských Koupelích. Školení se účastnilo celkem 86 instruktorů a vedoucích mládeže z celého okresu Opava. Cílem školení bylo si zdokonalit své znalosti a zopakovat si základní pravidla disciplín hry plamen. Na toto školení náš sbor vyslal celkem 3 členy, a to jmenovitě Josefa Kubesu, Lukáše Adamece ml. a Radomíra Josefa Volného. Poslední dva zmiňovaní si zvýšili svoji kvalifikaci z III. třídy na II. třídu vedoucího mládeže. Školení začalo v brzkých ranních hodinách a končilo pozdě v noci, kdy první školicí den byl zakončen testem v elektronické podobě. Následujici den, probíhali ústní a praktické zkoušky. Všichni tři členové zdárně prošli školením, a tak se můžou věnovat trénováním mládeže.