Požár zemědělské budovy

19.10.2018 17:22

Ve středu 9.10.2018 ve čtvrt na pět odpoledne byla naše jednostka JSDH Opava-Komárov vysláná na požár zemedělských objektů ve Velkých Herálticích. Celkem požár likvidovalo 6 jednotek a to (HZS MSK) ze stanice Opava,  dobrovolné jednotky hasičů – Velké Heraltice, Litultovice, Opava-Komárov, Brumovice a Horní Benešov. Požár se obešel bez zranění, celková škoda byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Při příjezdu hasičů především hořela střecha objektu o půdorysu 70 × 10 metrů s půdou, kde byla uskladněna sláma. Oheň zasáhl polovinu objektu. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu už za čtvrt hodiny, dohašování jim zabralo zhruba čtyři hodiny. Místní dobrovolní hasiči hlídali objekt do čtvrtečního rána.