„KDO PŘEŽIJE ?! “ ÚHS JÁNSKÉ KOUPELE 2019

14.07.2019 20:58

V období od 7.7. – 12.7. 2019 náš sbor uspořádal pro mládež letní hasičské soustředění, které se konalo v Ústřední hasičské škole v Jánských Koupelích. Celkem se tábora zúčastnilo 23 dětí od věku 4–18 let. Celé soustředění se neslo v duchu známe hry „Kdo přežije“. Jako první úkol pro dětí bylo vymyslet svůj název kmenu, vytvořit svůj pokřik a vlajku. Děti se rozdělily do tří kmenů.

ČABAKY

VČELKY

SLADCÍ OHÍNCI

V průběhu tábora děti hrály hry, které měly připravit děti, jak přežít v přírodě. Hodně času strávili v lese, kde stavěli své chatrče, praky, nosítka pro záchranu zraněné osoby, obstarávali si potravu, dřevo na oheň. Kromě toho jsme podnikli náročnou cestu do Rábové štoly, kde se děti dozvěděli, jak se dříve rubala břidlice. Na závěr děti absolvovaly noční hru „Překonej svůj strach“ kde děti čekala temná cesta a trochu s přispěním dalšího tábora měly i nejodvážnější trošičku strach. Po dokončení všech soutěží a sečtení bodů vyhrál kmen Čabaky, jako druhé skončilo družstvo Sladcí ohínci a na třetí příčce skončilo družstvo Včelek. Na konci tábora každý přeživší obdržel diplom a věcné odměny.